Satysfakcja z życia zarobkowej, postrzegane jest w kontekście wyników na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, uważają , że po zakończeniu studiów praca jest na wyciągnięcie ręki, nic bardziej mylnego . Naturalnie praca jest , ale dla doświadczonych w danym zawodzie albo dla młodych za niską stawkę . Lata, kiedy dochodzenie do umiejętności dawało pewność znalezienia dobrze płatnej pracy , skończyły się, pracodawcy nie jest już spragniony pracowników posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się cechami charakteru,   które zaowocują wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, przebojowość to cechy zauważane przez pracodawców , zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie osób jest dostępne. Oczekiwania społeczeństwa, co do wysokości pensji za wykonane zadania rośnie , ludzie pragną więcej zarabiać , bo ich ambicje są wyższe , chcą więcej posiadać i zabezpieczyć swoim rodzinie godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, odczuwanie uznania od przełożonych także, zgranie tych czynników z satysfakcjonującym wynagrodzeniem uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja za pracą jest nadal uważany, jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , które pozwala zabezpieczyć dla siebie i bliskich dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsajten datingsida.xyz

Stanowiska takie jak menadżer, pozwalają osiągnąć wysokie pieniędzy, ale obowiązki takie łączą się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i koniecznością poradzenia sobie coraz większym wymaganiom . Traktowanie pracy , jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla zatrudnionego,  ale także dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony podwładny,  który wykonuje mniej pracy, jest wiecznie zmęczony i zestresowany .